Vitaminas B2: kokias funkcijas jis atlieka?

Vitaminas B2: kokias funkcijas jis atlieka?

Vitamino B2 arba riboflavino natūraliai yra, kai kuriuose maisto produktuose. Kituose maisto produktuose jis yra sintetiniu pavidalu. Vitaminas B2 ir kiti B grupės vitaminai, padeda jūsų organizmui gaminti raudonuosius kraujo kūnelius ir palaiko kitas ląstelių funkcijas, kurios suteikia jums energijos. Daugiausiai naudos iš B grupės vitaminų gausite, jei vartosite papildus arba valgysite maistą, kuriame gausu B grupės vitaminų.

B grupės vitaminų funkcijos apima riebalų, baltymų ir angliavandenių skaidymą. Galbūt patyrėte energijos padidėjimą vartodami papildus, kurių sudėtyje yra B grupės vitaminų.

Pakankamai vartokite vitamino B2

Valgykite sveiką ir subalansuotą maistą, jog gautumėte pakankamai vitamino B2.

B2, yra tokiais kiekiais, kurių daugumai žmonių reikia, pieno produktuose, įskaitant varškę ir pieną.

Kiti šaltiniai:

kiaušinių tryniai;

raudona mėsa;

lašiša;

tunas;

sojos pupelės;

migdolai;

grūdai, pavyzdžiui, kviečiai.

Tačiau vitaminas B2, yra jautrus šviesai ir greitai gendantis. Grūdų produktuose, gali būti nedaug natūralaus riboflavino (B2), kol jis patenka ant mūsų stalo. Štai kodėl vartojame vitamino B2 papildus

Riboflavinas (B2) dažnai yra grūdų ir duonos priedas, o saldainiuose jis gali būti kaip maisto dažiklis. Jei kada nors vartojote daug B grupės vitaminų, galbūt pastebėjote tamsiai geltoną šlapimo atspalvį. Ši spalva gaunama iš riboflavino (B2).

Vitamino B2 trūkumas pavojingas

Riboflavino (B2) trūkumas gali sukelti kitus mitybos trūkumus, nes riboflavinas (B2) yra susijęs su maistinių medžiagų apdorojimu. Pagrindinis susirūpinimas, susijęs su kitais trūkumais, pvz: anemija, kuri atsiranda, kai negaunate pakankamai geležies.

Jei esate nėščia, ypač svarbu užtikrinti, kad jūsų mityba gautų pakankamai riboflavino (B2). Riboflavino (B2) trūkumas gali kelti pavojų jūsų kūdikio augimui ir padidinti preeklampsijos tikimybę, kuri nėštumo metu sukelia pavojingai aukštą kraujospūdį. Tai rimta būklė, kuri gali kelti pavojų gyvybei.

Riboflavino (B2) trūkumas yra ypač retas ten, kur žmonės gali gauti šviežio maisto ar papildomų vitaminų. Pasitarkite su gydytoju, jei jaučiate riboflavino (B2) trūkumo simptomus.

Gali kilti problemų įsisavinant maistines medžiagas. Celiakija ir Krono liga yra kitos galimos simptomų, susijusių su riboflavino (B2) trūkumu, priežastys.

Perdozavimas vitamino B2

Pagrindinė vitamino B2 pertekliaus rizika yra kepenų pažeidimas. Tačiau riboflavino perteklius arba riboflavino toksiškumas, yra ypač retas. „Norėdami natūraliai perdozuoti” riboflavino, turėtumėte suvalgyti beveik neįmanomai didelius, maisto kiekius. Galite gauti per daug vitamino B2 vartodami geriamuosius ar injekcinius papildus, tačiau tai taip pat retai pasitaiko, nes jūsų kūnas nekaupia vitamino.

About the Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may also like these