Kokie yra 6 geriausi papildai / vitaminai sąnariams?

Kokie yra geriausi papildai vitaminai sąnariams

Atsikėlimas ryte gali būti ir skausmingas – tiesiogine to žodžio prasme. Jei pastebite, kad jūsų sąnariai yra standūs ir skausmingi, žinokite, jūs ne vieni.

Pasirūpinti savo kaulais ir sąnariais galima laikantis sveikos gyvensenos, pavyzdžiui, valgant subalansuotą maistą ir reguliariai mankštinantis, o taip pat naudojant papildus, kurie padeda palaikyti sąnarių sveikatą.

Daugelis geriausių sąnarių papildų yra medžiagos, jau esančios jūsų organizme! Sužinokite daugiau apie geriausius vitaminus jūsų sąnariams.

Kolagenas

Kolagenas yra baltymas, kurį gamina jūsų kūnas, o senstant jo turite vis mažiau. Dėl kalogeno jūsų oda yra įtempta ir stangri, o sąnariai veikia sklandžiai. Tačiau senstant sąnariuose lieka mažiau kolageno, todėl sąnarių papildai, gali padėti. Nors nėra daug tyrimų apie tai, ar kolagenas iš tikrųjų gali padėti jūsų sąnariams, gydytojai dažniausiai mano, kad jis taip pat nepakenks – jei dėl jo jaučiatės geriau. Šį priedą paprastai saugu vartoti, nes šalutinis poveikis yra lengvas, pavyzdžiui, diskomfortas skrandyje ar viduriavimas. Tačiau Maisto ir vaistų administracija jo suvartojamo kiekio nekontroliuoja, todėl būkite atsargūs rinkdamiesi, ką vartoti.

Omega 3

Omega 3 yra riebalų rūgštys, kurios gali sumažinti uždegimą ir sąnarių skausmą. Tyrimai parodė, kad šie papildai gali sumažinti artritu sergančių žmonių sąnarių kietumą ir kovoti su sąnarių skausmais. Buvo atlikti tyrimai, kaip omega 3 veikia sergant artritu, ir buvo įrodyta, kad ši riebalų rūgštis gali „užkirsti kelią eksperimentiniam artritui ir gali sumažinti ligos aktyvumą sergant reumatoidiniu artritu“. Omega 3 iš esmės saugu vartoti, tačiau gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, rėmenį, pykinimą ar viduriavimą. Jei šiuo metu vartojate kraują skystinančius vaistus, prieš pradėdami vartoti omega 3, pasitarkite su gydytoju, nes derinant šiuos du vaistus yra nedidelis kraujavimo pavojus.

Gliukozaminas

Jūsų organizme jau yra natūraliai esančio gliukozamino. Jis yra jūsų kremzlėje ir padeda jūsų sąnariams funkcionuoti. Manoma, kad gliukozamino papildas padeda gydyti artritą, nes gali sumažinti skausmą, kurį sukelia osteoartritas arba reumatoidinis artritas. Kadangi tai natūraliai organizme randama medžiaga, priedas paprastai laikomas gana saugiu. Jis gali sukelti labai retą šalutinį poveikį, pvz., pykinimą ir rėmenį, ir kadangi jis dažnai gaminamas iš vėžiagyvių, jo reikėtų vengti, jei turite alergiją. Taip pat yra sąveikos su kraujo skystinančiais vaistais, kurie gali sukelti kraujavimo problemų, rizika.

Vitaminas D

Yra žinoma, kad vitaminas D palaiko kaulų sveikatą, todėl vitamino D papildas yra naudingas sąnarių sveikatai. Kai kurie tyrimai rodo, kad vitamino D papildų vartojimas gali padėti sumažinti artrito skausmą ir uždegimą.

Vitaminas D yra puikus organizmo šaltinis, padedantis išlaikyti kalcį, kuris taip pat padeda dantims! Vis dėlto būkite atsargūs, kai į savo rutiną įtrauksite vitamino D papildus, nes didelis šio vitamino kiekis gali sąveikauti su keliais vaistais. Visų pirma, didelis vitamino D kiekis gali būti labai problemiškas, jei vartojatedigoksiną, nes gali kilti hiperkalcemijos rizika. Kiti vaistai, sumaišyti su vitamino D papildu, taip pat gali turėti įtakos jūsų organizmo papildų apdorojimui.

Chondroitinas

Dažnai pamatysite, kad chondroitinas minimas kartu su gliukozaminu, nes jie yra panašūs. Chondroitinas taip pat randamas jūsų kūno kremzlėje, todėl manoma, kad jis yra naudingas stiprinant sąnarių sveikatą. Tyrimai dėl chondroitino iš esmės nedavė galutinių rezultatų, tačiau jis vis dar laikomas palaikymų, kuris gali būti naudingas sąnarių sveikatai. Paprastai jis laikomas saugiu priedu, tačiau, kaip ir daugelis kitų, jis gali sąveikauti su kraujo skystinimo preparatais, tokiais kaip varfarinas, ir sukelti kraujavimo pavojų.

Vitaminas E

Žmonės dažnai vartoja vitaminą E, kad palaikytų savo imuninę sistemą, nes šis vitaminas yra antioksidantas. Tačiau yra keletas tyrimų, kaip vitaminas E gali sulėtinti osteoartrito progresavimą ir skatinti naujų kremzlinių ląstelių augimą. Be to, vitaminas E yra geras papildas, kurį reikia nuolat vartoti, nes jis taip pat skatina gerą regėjimą ir smegenų sveikatą. Tiesiog atkreipkite dėmesį, kad jis gali sąveikauti su kraujo skystinimo preparatais ir sukelti kraujavimo pavojų.

Papildų rizika sąnarių sveikatai

Kaip minėta, dauguma papildų paprastai laikomi saugiais žmonėms, nes tai vitaminai, kurių reikia jūsų organizmui. Tačiau, prieš pradėdami vartoti papildus, visada turėtumėte išanalizuoti papildus, ypač jei vartojate vaistus. Nors tai yra vitaminai, daugelis jų gali sąveikauti su receptiniais vaistais, ir jūs privalote tai žinoti iš anksto.

Visada verta pasikonsultuoti su gydytoju, nes jis gali padėti išsiaiškinti, kurie papildai jums labiausiai tinka. Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, prieš pradėdami vartoti papildus, taip pat reikėtų pasitarti su gydytoju.

About the Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may also like these