Kodėl vitaminas B6 (piridoksinas) yra toks naudingas sveikatai?

Kodėl vitaminas B6 (piridoksinas) yra toks naudingas sveikatai

Vitaminas B6, taip pat žinomas kaip piridoksinas, yra vandenyje tirpus vitaminas, kurio jūsų organizmui reikia kelioms funkcijoms. Jis yra labai naudingas sveikatai, įskaitant smegenų veiklos gerinimą ir nuotaikos gerinimą.

Jis svarbus baltymų, riebalų ir angliavandenių apykaitai bei raudonųjų kraujo kūnelių ir neuromediatorių susidarymui.

Jūsų organizmas negali pasigaminti vitamino B6, todėl jo turite gauti su maistu ar papildais.

Dauguma žmonių gauna pakankamai vitamino B6 su maistu, tačiau kai kurioms populiacijoms gali kilti jo trūkumas.

Tinkamas vitamino B6 kiekis yra svarbus optimaliai sveikatai ir netgi gali užkirsti kelią lėtinėms ligoms bei jas gydyti.

Štai kelios sritys, kuriuose vitaminas B6, gali būti naudingas:

Gali pagerinti nuotaiką ir sumažinti depresijos simptomus

Vitaminas B6 vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant nuotaiką.

Taip yra iš dalies todėl, kad šis vitaminas yra būtinas kuriant neurotransmiterius, reguliuojančius emocijas, įskaitant serotoniną, dopaminą ir gama-aminosviesto rūgštį.

Keletas tyrimų parodė, jog depresijos simptomai yra susiję su mažu vitamino B6 kiekiu kraujyje ir jo vartojimu, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems yra didelė vitamino B6 trūkumo rizika.

Gali skatinti smegenų veiklą ir sumažinti Alzheimerio ligos riziką

Vitaminas B6 gali atlikti svarbų vaidmenį gerinant smegenų veiklą ir užkertant kelią Alzheimerio ligai.

Viename tyrime, kuriame dalyvavo 156 suaugusieji, turintys didelį homocisteino kiekį ir nežymų pažinimo sutrikimą, nustatyta, kad vartojant dideles B6, B12 ir folio rūgšties (B9) dozes, sumažėjo homocisteino kiekis ir sumažėjo išsekimas, kai kuriuose smegenų srityse, kurios yra pažeidžiamos Alzheimerio ligos.

Gali užkirsti kelią anemijai bei ją gydyti

Dėl savo vaidmens, hemoglobino gamyboje, vitaminas B6, gali būti naudingas užkertant kelią ir gydant anemiją.

Hemoglobinas yra baltymas, kuris tiekia deguonį į jūsų ląsteles. Kai jūsų hemoglobino kiekis mažas, jūsų ląstelės negauna pakankamai deguonies. Dėl to galite susirgti anemija ir jaustis silpni arba pavargę.

Gali būti naudingas malšinti PMS simptomus

Vitaminas B6 naudojamas priešmenstruacinio sindromo arba PMS simptomams, įskaitant nerimą, depresiją ir dirglumą, malšinti.

Tyrėjai įtaria, kad B6 padeda nuo emocinių simptomų, susijusių su PMS, dėl savo vaidmens kuriant neurotransmiterius, reguliuojančius nuotaiką.

Užsienyje, tris mėnesius trukęs tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 60 moterų, prieš menopauzę, parodė, jog kasdien vartojant 50 mg vitamino B6, 69 % pagerėjo PMS simptomai – depresijos, dirglumo ir nuovargio simptomai.

Gali padėti sumažinti pykinimą nėštumo metu

Vitaminas B6 buvo naudojamas dešimtmečius gydyti pykinimą ir vėmimą nėštumo metu.

Tai „Diclegis“, vaisto, kuris dažniausiai vartojamas rytiniam pykinimui gydyti, sudedamoji dalis.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 342 moterys per pirmąsias 17 nėštumo savaičių, parodė, kad kasdien vartojant 30 mg vitamino B6, po penkių gydymo dienų žymiai sumažėjo pykinimo jausmas.

Gali padėti išvengti vėžio

Vartojant pakankamai vitamino B6, gali sumažėti rizika susirgti tam tikromis vėžio rūšimis.

Priežastis, kodėl B6 gali padėti išvengti vėžio, yra neaiški, tačiau mokslininkai įtaria, kad tai susiję su jo gebėjimu kovoti su uždegimu, kuris gali prisidėti prie vėžio ir kitų lėtinių ligų.

Gali pagerinti akių sveikatą bei užkirsti kelią akių ligoms

Vitaminas B6 gali atlikti svarbų vaidmenį užkertant kelią akių ligoms, ypač regėjimo praradimui, kuris paveikia vyresnio amžiaus žmones. Ši liga vadinama su amžiumi susijusia geltonosios dėmės degeneracija (AMD).

Gali gydyti su reumatoidiniu artritu susijusį uždegimą

Vitaminas B6, gali padėti sumažinti su reumatoidiniu artritu susijusius simptomus.

Didelis uždegimas organizme, atsirandantis dėl reumatoidinio artrito, gali lemti mažą vitamino B6 kiekį.

Vitamino B6 maisto šaltiniai ir papildai

Vitamino B6 galite gauti su maistu ar papildais.

Šiuo metu, rekomenduojama B6 paros norma (RPN) vyrams yra 2 mg, moterims – 1,8 mg per parą, nėščiosioms – 1,9 mg, o maitinančioms – 2,5 mg Dauguma sveikų suaugusiųjų gali gauti šį kiekį subalansuota mityba, kurią sudaro vitamino B6 turtingi maisto produktai, tokie kaip kalakutiena, avinžirniai, tunas, lašiša, bulvės ir bananai.

Tyrimai, kuriuose pabrėžiamas vitamino B6 naudojimas, siekiant užkirsti kelią ir gydyti sveikatos problemas, daugiausia dėmesio skiria papildams, o ne maisto šaltiniams.

Jei jus domina vitamino B6 papildų vartojimas, kad išvengtumėte sveikatos problemų arba ją išspręstumėte, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, dėl jums tinkamiausio pasirinkimo.

About the Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may also like these