Kaip sustabdyti plaukų slinkimą? 7 vitaminai, kurie gali Jums padėti.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą? 7 vitaminai, kurie gali Jums padėti.

Plaukų slinkimas nėra linksmas ir kartais gali būti labai gėdingas. Daugumai žmonių plaukai yra karūna arba išraiškos būdas. Ekspertai teigia, kad kasdienis 50–100 plaukų išslinkimas yra normalus. Tačiau, kai reguliariai slenka kuokštai, tai gali būti įspėjimas apie rimtą problemą. Tokie veiksniai kaip sveikatos būklė, stresas ir vitaminų trūkumas gali turėti įtakos jūsų plaukų sveikatai.

Vienas iš būdų kovoti su plaukų slinkimu – įvertinti savo mitybą. Sveikas gyvenimo būdas vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant vešlius, ilgus ir storus plaukus. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie papildomus ir natūralius būdus, kaip gauti vitaminų, kurių reikia sveikiems plaukams augti.

Kokie vitaminai yra naudingi plaukų augimui

Vitaminai daro daug nuostabių dalykų plaukams: jie gali padėti augti ląstelėms, neleisti plaukams būti pažeistiems laisvųjų radikalų, neleisti jiems per anksti papilkėti ir maitinti augimą skatinančius folikulus.

Biotinas

Biotinas, taip pat žinomas kaip vitaminas B7, skatina keratino gamybą, kad padidintų folikulų augimą. Biotino trūkumai paprastai būna reti, o tie, kuriems diagnozuotas biotinidazės trūkumas, yra dažniausiai. Šio vitamino galite rasti daugelyje maisto produktų, įskaitant kiaušinius, mėsą, žuvį, riešutus, kiaušinius, saldžiąsias bulves ir sėklas.

Rekomenduojama biotino paros norma kūdikiams – 7 mikrogramai, vaikams – 8–20 mikrogramų, paaugliams – 25 mikrogramai, suaugusiems ir nėščiosioms – 30 mikrogramų, maitinančioms – 35 mikrogramai.

Vitaminas A

Plaukų ląstelės yra greičiausiai auganti kūno dalis. Todėl prasminga, kad vitaminas A yra tobulas kuras šiam augimui. Kai jūsų kūnas pasisavina vitaminą A, jis gamina riebalus. Tai riebi medžiaga, kuri drėkina jūsų galvos odą, saugo ją ir jūsų plaukų folikulus. Dėl vitamino A trūkumo gali pradėti slinkti plaukus.

Jei norite vartoti daugiau vitamino A, turite valgyti maistą, kuriame yra daug beta karotino, kuris virsta vitaminu A. Maisto produktai, kuriuose yra daug beta karotino, yra saldžiosios bulvės, moliūgai, morkos, špinatai ir lapiniai kopūstai. Taip pat jo galite rasti menkių kepenų aliejuje, kiaušiniuose, jogurte ir piene.

Rekomenduojama vitamino A paros norma yra iki 900 mikrogramai (µg).

Vitamino C

Oksidacinis stresas yra vienas iš pagrindinių plaukų slinkimą skatinančių veiksnių. Taip atsitinka, kai mūsų organizme sutrinka laisvųjų radikalų ir antioksidantų pusiausvyra, o tai gali sukelti elektronų disbalansą, dėl kurio gali slinkti plaukai.

Išeitis – valgyti maistą, kuriame yra vitamino C. Jūsų kūnas turi antioksidantų, kurie sumažina laisvųjų radikalų daromą žalą plaukams, subalansuodami jų elektronus. Kartu su svarstyklių pusiausvyra, vitaminas C padeda jūsų organizmui gaminti kolageną (neleidžia plaukams per anksti žilti) ir absorbuoja geležį, kuri gali padėti plaukams augti. Rūkymas, alkoholio vartojimas ir netinkama mityba gali sukelti vitamino C trūkumą.

Vitamino C rasite citrusiniuose vaisiuose, paprikose, braškėse, pomidoruose ir gvajavose. Kadangi jūsų kūnas jo negamina, turėsite įtraukti juos į savo mitybą arba papildyti vitaminu C.

Suaugusiems vyrams vitamino C paros norma yra iki 90 miligramų, o suaugusioms moterims – iki 75 miligramų. Vartojant per daug vitamino C (daugiau nei 2000 mg), gali atsirasti rėmuo, raumenų mėšlungis, nuovargis, odos paraudimas ir galimi inkstų akmenys.

Vitaminas D

Vitamino D trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą, pavyzdžiui, alopeciją, moterų plaukų slinkimą. Šį isutrikimą dažniau pastebėsite 65 metų ir vyresniems žmonėms.

Norėdami gauti daugiau vitamino D, į savo racioną galite įtraukti riebios žuvies, menkių kepenų aliejaus, skaidulinio maisto (dribsnių, kiaušinių, duonos, jogurto) ir grybų. Arba galite „gaudyti“ vidurdienio saulės spindulius.

Rudens–žiemos laikotarpiu per dieną turime suvartoti 800–1000 vitamino D tarptautinių vienetų (TV). Jei lygis yra žemesnis ar labai žemas, priklausomai nuo reikšmės gali būti rekomenduojamos 2000–4000 TV dozės Vartojant per daug vitamino D gali atsirasti pykinimas, svorio netekimas, dezorientacija ir širdies ritmo sutrikimai.

Vitaminas E

Vitaminas E pasižymi tokiomis pat antioksidacinėmis savybėmis kaip ir vitamino C. Tai reiškia, kad jis gali pažaboti oksidacinį stresą, subalansuodamas elektronų lygį laisvuosiuose radikaluose. Žmonės, jautresni vitamino E trūkumui, yra tie, kurie turi sveikatos sutrikimų, tokių kaip Krono liga ar cistinė fibrozė.

Vitaminas E yra veiksmingas plaukų slinkimo gydymo metodas. Nedidelis tyrimas atskleidė, kad žmonės, aštuonis mėnesius vartoję vitamino E papildus, pajuto plaukų augimą 34,5%. Vitamino E galite rasti saulėgrąžų sėklose, špinatuose, avokaduose ir migdoluose.

Jei planuojate pradėti vartoti šį vitaminą, rekomenduojama dienos norma yra 15 mg.

Geležis

Geležis skatina hemoglobino, baltymo, esančio jūsų organizmo raudonuosiuose kraujo kūneliuose, gamybą. Hemoglobinas paskirsto deguonį ląstelėms visame kūne, padedant joms atsinaujinti ir augti. Geležies trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą, o moterys yra jautriausios.

Geležies rasite tokiuose maisto produktuose kaip kiaušiniai, raudona mėsa, lęšiai, špinatai, austrės ir moliuskai. Jei gydytojas rekomenduoja, galite vartoti geležies papildus.

Rekomenduojama profilaktinė geležies paros norma yra 8–18 mg. Mažakraujystei gydyti skiriama 50–200 mg geležies per parą. Atminkite, kad per didelis geležies kiekis gali sukelti vidurių užkietėjimą, skrandžio skausmą ir vėmimą.

Cinkas

Cinkas skatina plaukų augimą ir gerai veikia folikulus. Jei turite cinko trūkumą, galite patirti plaukų slinkimą. Labiausiai jautrūs cinko trūkumui yra tiems žmonėms, kurie per daug geria alkoholį, žmonės, sergantys Krono liga, nėščios ar krūtimi maitinančios moterys ir lėtinėmis inkstų ligomis sergantys asmenys.

Cinko galite rasti daugelyje įprastų maisto produktų, tokių kaip jautiena, špinatai, kviečių gemalai, moliūgų sėklos, austrės ir lęšiai. Rekomenduojama cinko paros norma yra 11 mg vyrams ir 8 mg moterims Pažymėtina, kad per didelis kiekis cinko maiste – apie 40 mg per dieną. Vartojant per daug, gali atsirasti apetito praradimas, mėšlungis ir galvos skausmas. Tai taip pat gali sumažinti jūsų gero cholesterolio kiekį.

Per kiek laiko pradeda veikti plaukų augimo vitaminai?

Plaukų papildai nėra vienos nakties sprendimas. Gali praeiti mėnesiai, kol pastebėsite nedidelius pagerėjimus. Atminkite, kad sėkmės rodiklis priklauso nuo plaukų slinkimo priežasties, jūsų mitybos, genetikos ir kitų veiksnių.

About the Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may also like these