Ką jūsų kūnas jums sako apie vitaminų vartojimą?

Ką jūsų kūnas jums sako apie vitaminų vartojimą

Ar žinojote, kad viską galite padaryti teisingai ir vis tiek turite vitaminų trūkumą?

Taip teisingai: galite valgyti gerai subalansuotą maistą ir vis tiek nepatenkinti savo kūno vitaminų poreikio.

Jūsų kūnas jums visada pasako apie vitaminų trūkumą.

Vitaminų trūkumas dažnai pasireiškia specifiniais fiziniais simptomais, kuriuos galite pastebėti esant tam tikrų maistinių medžiagų trūkumui.

Kas yra vitaminų trūkumas?

Vitaminų trūkumas yra būtent toks, kaip ir sako pats pavadinimas: jūsų kūnas veikia neturėdamas pakankamai tam tikros maistinės medžiagos. Vitaminų trūkumas yra neįtikėtinai dažnas. Manoma, kad 2 milijardai žmonių visame pasaulyje turi vitaminų trūkumą.

Vitaminų trūkumai skirstomi į dvi kategorijas – pirminį ir antrinį.

Pirminis vitaminų trūkumas reiškia, kad jums reikia vartoti daugiau maisto produktų, kurių sudėtyje yra vitaminų.

Antriniai trūkumai atsiranda, kai jūsų kūnas neįsisavina maistinių medžiagų, kaip turėtų. Tai gali atsitikti dėl sutrikusios organizmo būklės, tokios kaip celiakija ar cistinė fibrozė. Be to, antrinis trūkumas atsiranda dėl to, kad senstant mūsų organizmas pasisavina mažiau maistinių medžiagų. Tada malabsorbcija gali sukelti kitus trūkumus, pavyzdžiui, kalcio ir vitamino D trūkumo atveją. Vyresnio amžiaus žmonėms, kurių organizmas nustojo gaminti vitaminą D, gali išsivystyti kalcio trūkumas, nes vitaminas D yra labai svarbus kalcio pasisavinimui.

Dažniausi požymiai, kad jums gali trūkti vitaminų:

Vitaminų trūkumas yra dažnas. Tačiau jis ne visada pasireiškia simptomais, kuriuos galite susieti su vitaminų trūkumu. Štai dažniausi vitaminų trūkumo požymiai, kurių negalite ignoruoti.

Nuovargis

Vienas iš labiausiai paplitusių vitaminų trūkumo simptomų yra nuovargis arba silpnumas ir nuovargis. Tai gali sukelti daugelis dalykų, todėl sunku atskirti simptomus, kylančius dėl kažko kito, pavyzdžiui, miego trūkumo. Lėtinis nuovargis, kuris nepraeina, nesvarbu, kiek miegate ar ilsitės, gali rodyti vitaminų trūkumą.

Nuovargis rodo, kad trūksta:

Vitaminas D;

Vitaminas B3;

Geležis;

Folio rūgštis;

Vitaminas B12.

Raumenų silpnumas ir skausmas

Kitas dažnas vitaminų trūkumo požymis yra raumenų silpnumas ar mėšlungis. Vėlgi, sunku tiksliai nustatyti maistines medžiagas, nes dėl daugelio priežasčių jums gali skaudėti sąnarius. Labiausiai žinomas trūkumas, susijęs su raumenų silpnumu, yra vitaminas D. Tačiau keli B grupės vitaminai ir magnis taip pat gali prisidėti prie silpnumo.

Raumenų silpnumas ir sąnarių skausmas gali rodyti, kad trūksta:

B grupės vitaminų;

Vitaminas D;

Vitaminas E;

Magnis.

Stiprus plaukų slinkimas

Plaukų slinkimas gali atsirasti dėl kelių priežasčių, tokių kaip genetika, sveikatos būklė, plaukų gydymas ir hormonų disbalansas. Priežastis taip pat gali būti pagrindinių plaukų augimo maistinių medžiagų trūkumas. Jei jūsų plaukai slenka arba nėra tokie sveiki, kaip anksčiau, tai gali būti dėl to, kad negaunate pakankamai šių maistinių medžiagų:

Vitaminas B2;

Biotinas;

Folio rūgštis;

Cinkas.

Plaukų augimo vitaminai gali padėti išlaikyti gerą sveikatą tik tuo atveju, jei jums jų trūksta, tačiau jie nėra stebuklingos tabletės. Visada geriau sutelkti dėmesį į savo mitybą, kuri palaiko plaukų sveikatą.

Sausa oda

Net jei naudojate drėkinamąsias priemones, vis tiek galite turėti sausą odą arba oda gali pleiskanoti. Dėl to gali būti kalta jūsų mityba. Norint išlaikyti sveiką, hidratuotą odą, būtina naudoti pakankamai tinkamų vitaminų ir mineralų.

Jei jūsų oda yra sausa, jums gali trūkti šių vitaminų:

Vitaminas A;

Geležis;

Vitaminas B;

Vitamino C;

Vitaminas E;

Kolagenas;

Vitaminas D;

Omega 3.

Lėtai gyjančios žaizdos ir silpna imuninė sistema

Veikiančiai imuninei sistemai būtini keli vitaminai: vitaminai E, C ir K. Vitaminas K yra maistinė medžiaga, reikalinga krešuliams susidaryti. Jei jūsų kūne nėra tinkamo kiekio, įprastas įsipjovimas gali virsti didele problema. Tai taip pat taikoma vidiniam kraujavimui, kurį sunku nustatyti be medicininės intervencijos.

Vitaminų trūkumas lemia ne tik tai, kiek ilgai kraujuojate, jis taip pat turi įtakos tam, kiek laiko užtrunka žaizdos gijimas. Vitaminas C veikia su priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda užgydyti žaizdas.

Šių vitaminų maistinių medžiagų trūkumas, gali paveikti jūsų imuninę sistemą ir gebėjimą išgydyti žaizdas:

Vitaminas A;

Vitamino C;

Vitaminas E;

Vitaminas K;

Cinkas.

Nuotaikos pokyčiai

Vitaminų trūkumas taip pat gali lemti jūsų savijautą. Dauguma žmonių yra susipažinę su sezoniniu afektiniu sutrikimu, depresijos tipu, kuris atsiranda, kai saulės spindulių mažiau suteikia vitamino D. Tačiau nuotaikos pokyčiai ir depresija dėl vitamino D trūkumo neapsiriboja žiemos mėnesiais.

Taip pat nustatyta, kad vitamino B6 trūkumas prisideda prie psichinės sveikatos būklių, tokių kaip nerimas ir depresija. Keli tyrimai rodo, kad vitamino B6 papildų vartojimas gali padėti sumažinti simptomus, nes gamina cheminius neurotransmiteriai, kurie slopina smegenų impulsus, o tai sukelia raminamąjį poveikį.

Regėjimo pokyčiai

Be natūralių regėjimo pokyčių, atsirandančių su amžiumi, vitamino A trūkumas gali prisidėti prie regėjimo problemų. Vitaminas A vaidina pagrindinį vaidmenį regėjimui, nes padeda gaminti pigmentus tinklainei. Negaunant pakankamai vitamino A, gamyba sustoja, todėl atsiranda naktinis aklumas arba pablogėja gebėjimas matyti esant silpnam apšvietimui ir tamsoje.

Naktinis aklumas gali pasireikšti nepriklausomai nuo vitamino A trūkumo, todėl neturėtumėte pradėti vartoti papildų. Vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, o tai reiškia, kad jis kaupiasi mūsų kūno riebalų atsargose. Perteklius vadinamas vitamino A toksiškumu, kuriam būdingi tokie simptomai kaip galvos skausmas, sąnarių skausmas ir pykinimas.

Rankų pirštų ar kojų pirštų dilgčiojimas

Mažiau žinomas ir labiau nerimą keliantis ženklas, kad jums gali trūkti vitaminų, yra rankų, kojų ir pėdų dilgčiojimas. Pagrindinis šio trūkumo kaltininkas yra vitaminas B12, kuris atlieka svarbų vaidmenį mūsų nervų sistemoje, gamindamas mieliną. Mielinas yra apsauginis sluoksnis, kuris apgaubia nervą. B12 trūkumas reiškia, kad jūsų kūnas negamina pakankamai mielino, o jūsų nervai gali būti pažeisti.

Maistinės medžiagos, susijusios su rankų ir kojų dilgčiojimu:

Vitaminas B6;

Vitaminas B12;

Kalcis;

Magnis;

Varis;

Chromas.

Jei jaučiate dilgčiojimą ar tirpimą, kuris išlieka, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad išsiaiškintumėte priežastį ir sudarytumėte gydymo planą.

Pasitarkite su gydytoju, jei pasireiškė nuolatiniai simptomai, nesusiję su niekuo kitu. Jie gali atlikti kraujo tyrimus, kad galutinai diagnozuotų ir sudarytų gydymo planą.

About the Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may also like these