Ar skystas vitaminas B12 yra naudingas?

Ar skystas vitaminas B12 yra naudingas?

Jūsų organizmui reikia vitamino B12, kad palaikytų medžiagų apykaitą, gamintų DNR ir raudonuosius kraujo kūnelius, išlaikytų sveiką nervų sistemą ir t.t

Laimei, dauguma žmonių su maistu gauna pakankamai šios vandenyje tirpios maistinės medžiagos.

Tačiau kai kurioms žmonių grupėms gali prireikti daugiau, nei gauna iš maisto, pvz:

vyresniems suaugusiems;

nėščioms ar žindančioms;

tie, kurie laikosi veganiškos ar vegetariškos dietos;

turintiems virškinimo problemų;

žmonių, vartojančių tam tikrus vaistus.

Jei patenkate į bet kurią iš šių kategorijų, galite apsvarstyti galimybę vartoti vitamino B12 papildą.

Vitamino B12 rūšys

Natūralus vitaminas B12 daugiausia randamas gyvūniniuose maisto produktuose, įskaitant mėsą, paukštieną, jūros gėrybes, kiaušinius ir pieno produktus. Kai kurie grūdai, pavyzdžiui, pusryčių dribsniai ir mielės, taip pat yra praturtinti šia maistine medžiaga.

Priešingai, skysti vitamino B12 papildai gaminami sintetiniu būdu laboratorijose, naudojant mikrobus ir kitus cheminius procesus. Jie gaminami sujungiant elementą kobaltą su kitais junginiais, tokiais kaip cianido ir metano dariniai.

Kitas vitamino B12 pavadinimas yra kobalaminas.

Dažniausi vitamino B12 papildų tipai yra:

cianokobalaminas;

metilkobalaminas;

hidroksokobalaminas;

adenozilkobalaminas.

Iš jų cianokobalaminas gali būti laikomas sintetiškiausiu, nes jo cheminė sudėtis skiriasi nuo natūralaus vitamino B12.

Kiti trys yra chemiškai identiški vitaminui B12, kurie yra maisto produktuose. Vis dėlto, kai jie naudojami papilduose, jie gaminami laboratorijoje, o ne išgaunami iš natūralių šaltinių.

B12 trūkumo simptomai

Jūsų organizmui reikia vitamino B12 svarbioms funkcijoms, tokioms kaip medžiagų apykaita, kraujo ląstelių gamyba ir smegenų sveikata. Maistinių medžiagų trūkumas gali sukelti nuo lengvo iki sunkaus šalutinio poveikio.

Vitamino B12 trūkumas gali sukelti tokius simptomus:

odos spalvos pakitimai;

nereguliarus širdies plakimas;

eisena ar nenormalūs vaikščiojimo judesiai;

glositas, (liežuvio patinimas);

rankų ir kojų tirpimas;

ūminė psichozė;

į demenciją panašūs simptomai;

dirglumas;

nevaisingumas.

Skystų B12 papildų naudojimas

Sunkiais malabsorbcijos atvejais(tai maisto medžiagų, vitaminų ar mineralų absorbcijos (įsiurbimo) iš virškinamojo trakto į kraujotaką sutrikimas), arba žmonėms, turintiems vitamino B12 trūkumo rizikos veiksnių, skystas papildas gali padėti išvengti trūkumo ir susijusių simptomų. Tai netgi gali turėti keletą papildomų privalumų sveikatai:

Vartojama anemijai gydyti

Vitaminas B12 yra labai svarbus jūsų organizmo raudonųjų kraujo kūnelių gamybai.

Kai organizmas negali pagaminti tiek sveikų raudonųjų kraujo kūnelių, kiek jam reikia, o tai dažnai nutinka esant vitamino B12 trūkumui, tai sukelia būklę, vadinamą anemija.

Dėl anemijos jaučiatės silpni ir pavargę. Sunkūs atvejai gali net pažeisti širdį ir nervų sistemą.

Geriamieji vitamino B12 papildai yra įprastas ir veiksmingas būdas normalizuoti B12 kiekį kraujyje ir užkirsti kelią vitamino B12 stokos anemijai.

Gali padidinti energijos lygį

Paprastai teigiama, kad vitaminas B12 pagerina energijos lygį.

Vitaminas B12 padeda jūsų organizmui metabolizuoti maistą ir paversti jį energija.

Be to, vitamino B12 trūkumas gali sukelti anemiją, kuri yra susijusi su mažesniu energijos lygiu. Taigi, jei jums trūksta vitamino B12, papildų vartojimas gali padėti jaustis energingesniems.

Tačiau jei jau gaunate pakankamai vitamino iš savo dietos, mažai tikėtina, kad pastebėsite kokių nors energijos lygio pokyčių vartodami vitamino B12 papildą.

Gali užkirsti kelią apsigimimams

Vitamino B12 trūkumas gali būti ypač pavojingas nėščioms ar maitinančioms krūtimi.

Vitamino trūkumas, gali sukelti pažinimo ir vystymosi vėlavimą, nervinio vamzdelio defektus ir mažą kūdikių svorį.

Mokslininkai vis dar tiria, kaip geriausiai vartoti geriamuosius papildus, kad būtų išvengta šio šalutinio poveikio. Atrodo, kad tinkama vitamino koncentracija palaikymas, pavyzdžiui, vartojant papildus, pagerina gimimo rezultatus.

Informacija apie dozavimą

Daugelio skysto vitamino B12 prekių ženklų galima įsigyti parduotuvėse ir internete.

Daugelis gamintojų taip pat rekomenduoja konkrečią dozę. Vis dėlto geriausia pirmiausia pasitarti su gydytoju, nes maistinių medžiagų poreikiai skiriasi kiekvienam žmogui, o skysti vitamino B12 papildai gali sąveikauti su kitais vaistais ar papildais.

Verta paminėti, kad skystuose vitamino B12 papilduose dažnai yra kitų ingredientų, tokių kaip vaisių ir daržovių ekstraktai, glicerinas, saldikliai ir kt.

Vitamino B12 kiekis, įtrauktas į papildą, skiriasi priklausomai nuo prekės ženklo. Tai dar viena priežastis, kodėl svarbu atidžiai išnagrinėti gamintojo gaminio instrukcijas.

Nėra oficialių dozavimo rekomendacijų skystiems vitamino B12 papildams.

Galimi minusai

Skysti vitamino B12 papildai yra laikomi saugiais daugumai žmonių.

Kadangi vandenyje tirpius vitaminus, tokius kaip vitaminas B12, reguliuoja inkstai, bet koks organizmui nereikalingas perteklius bus pašalintas su šlapimu. Dėl to mažai tikėtina, kad patirsite neigiamą šalutinį poveikį, vartodami per daug.

Nepaisant to, buvo retų pranešimų apie žmones, kuriems pasireiškė sunkių alerginių reakcijų vartojant vitamino B12 papildus.

Šie atvejai atsirado dėl alergijos kobalto molekulėms ar kitoms papildų sudedamosioms dalims, pvz., benzilo alkoholiui. Alerginė reakcija gali sukelti simptomus, įskaitant:

bėrimus;

paraudimus;

patinimus;

anafilaksija.

Be to, nors mažas vitamino B12 kiekis gali turėti neigiamą poveikį naujagimiams, panašu, kad didelis vitamino kiekis taip pat gali turėti įtakos. Vienas tyrimas parodė, kad padidėjęs vitamino B12 kiekis kraujyje motinoms padidino jų naujagimių autizmo riziką.

Tai dar kartą pabrėžia, kaip svarbu dirbti su sveikatos priežiūros specialistu, siekiant tinkamai įvertinti ir gydyti bet kokius vitamino B12 sutrikimus, dėl kurių nerimaujate.

Ar skystas vitaminas B12 yra veiksmingesnis už tabletes?

Skystas vitaminas B12 nėra vienintelė vitamino B12 papildų forma. Tablečių kapsulės ir guminukai dažniausiai yra geriami.

Geriausias pasirinkimas gali skirtis kiekvienam asmeniui ir priklauso nuo to, kam jis naudojamas.

Vitamino biologiniam prieinamumui arba, kitaip tariant, pasisavinimui, dažnai įtakos turi tokie veiksniai kaip amžius, genetika ir žmogaus virškinimo sistema.

Pavyzdžiui, žmonėms, turintiems virškinimo sistemos sutrikimų, vitamino B12 skystis, guminukai ar tabletės gali neveikti. Vietoj to gali būti tinkamesnis nosies purškalas arba injekcija į raumenis.

Daugelis ekspertų mano, kad vitamino B12 injekcijos į raumenis yra saugiausias ir veiksmingiausias pasirinkimas. Minusas tai, kad jie yra brangesni ir turi būti skiriami prižiūrint sveikatos priežiūros specialistui.

Galiausiai pasikonsultuoti su gydytoju yra saugiausias būdas nustatyti, kuris vitamino B12 papildas jums yra tinkamiausias.

About the Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may also like these